Vármegyei sikerek

/Fotók: Facebook/Ászári Jászai Mari Általános Iskola/

Az Ászári Jászai Mari Általános Iskola Facebook oldalán számolt be arról, hogy több diákjuk sikerrel szerepelt a nagy hagyománnyal rendelkező Ifjú Fizikus Verseny vármegyei döntőjén.

Mint írták, ezt az Eötvös Lóránd Fizika Társulat Komárom Esztergom Vármegyei csoportja szervezte két korcsoportban, 7. és 8. osztályos tanulók számára.

Az iskolai forduló legeredményesebb 20-20 tanulója vehetett részt kategóriánként a megye iskoláinak legügyesebb fizikát kedvelő diákjai közül, ahol 6-6 tanulót díjaztak.

Iskolájuk minden induló tanulója bekerült a döntőbe, ahol három diákjukat díjaztak.

Nyolcadik osztályosok kategóriájában GECZINGER KITTI II. lett.

A hetedik osztályosok kategóriájában KRAUSZ LARA a IV., LIGETI FRUZSINA pedig az V. HELYEN végzett.

Hozzátették, hogy szép eredményeikkel jutott a döntőbe még Gregorits Lili 8. osztályos, Körmendi Hanna és Ruff Balázs 7. osztályos tanuló is.

Felkészítő tanáruk Garas Mariann – fejeződik be az iskola híradása.

 

Írj Te először kommentet "Vármegyei sikerek"

Írj kommentet

Az e-mail címed nem kerül publikálásra


*