/A kép illusztráció – Fotó:Pixabay.com/
A Vértesi Erdő Zrt. fontos információkat tett közzé honlapján az erdőlátogatók számára. Ebben egyebek mellett ezeket írják:
“TISZTELT ERDŐLÁTOGATÓK!
Jellemzően a késő őszi és téli időszakban nyílik lehetősége a vadgazdálkodóknak a számukra előírt vadállomány-szabályozási feladatok maradéktalan elvégzésére, melynek hatékony eszköze a társasvadászat. Az erdőgazdaság működési területén megjelent afrikai sertéspestis miatt, vadászatra jogosultként kiemelt feladat továbbá bizonyos esetekben és területrészeken a vaddisznók csoportos diagnosztikai mintavételezésének végrehajtása, amely a társasvadászatokhoz hasonló módon kerül megszervezésre.
A vadászatok előkészítése és végrehajtása az illetékes hatóságok (vadászati hatóság, állategészségügyi hatóság, természetvédelmi hatóság, rendőrség) folyamatos tájékoztatásával és hozzájárulásával, illetve időszakos ellenőrzésével történik.
Fentiekre tekintettel felhívjuk az erdőlátogatók figyelmét, hogy a megadott napokon az átmeneti látogatási korlátozások figyelembevételével és függvényében tervezzék az erdő látogatását.
A Vérteserdő Zrt. térképi segédletet is közzé tesz a tájékoztatással érintett területek vonatkozásában, mely itt tekinthető meg:
https://www.google.com/maps/d/viewer…
Vadászatok időpontja (ezúttal Vérteskethely, Kisbér, Bakonysárkány, Császár közelében):
2025. január 24. 11-251850-510 sz. vadászterület (Síkvidéki Erdészeti Igazgatóság)
2025. január 29. 11-251850-510 sz. vadászterület (Síkvidéki Erdészeti Igazgatóság)
2025. január 30. 11-251850-510 sz. vadászterület (Síkvidéki Erdészeti Igazgatóság)
Forrás:verteserdo.hu
Írj Te először kommentet "Részleges erdőlátogatási korlátozás Kisbér környékén"