Súlyemelő Országos Bajnokság – Nagy Péter 17-edszer bajnok

/Nagy Péter a tokiói olimpián – MTI fotó/Czeglédi Zsolt/

Nagy Péter győzött ólomsúlyban a súlyemelők idei országos bajnokságán, Tatán. A 35 éves szegedi versenyző pályafutása 17. magyar bajnoki címét szerezte.

Nagy, aki eddig is a sportág abszolút rekordere volt az ob-elsőségek számát illetően, megszakítás nélkül lett ismét a legjobb kategóriájában.

A tatai edzőtáborban rendezett viadal vasárnapi versenynapján a sportoló, aki a nyári, tokiói olimpián hetedikként végzett a plusz 109 kilósok között, 372 kg-os összteljesítménnyel diadalmaskodott, amely az abszolút rangsorban is elsőséget ért számára.

Ugyancsak címét megvédve nyert a 109 kilósok mezőnyében a 42 éves Gyurkovics Ferenc, volt szövetségi kapitány, a pécsiek elnyűhetetlen versenyzője. Ő 14. alkalommal lett országos bajnok a felnőttek mezőnyében.

Nagy Péter eredménye:

plusz 109 kg: Nagy Péter (Szegedi LSK)  372 (167, 205)

-MTI-

Írj Te először kommentet "Súlyemelő Országos Bajnokság – Nagy Péter 17-edszer bajnok"